O nás


Vážení přátelé, milí klienti a všichni lidé sportovního ducha milující krásy přírody a radosti z cestování,

dovolujeme si Vás oslovit a seznámit Vás s nabídkou našich akcí. Aktivně spolupracujeme s naší partnerskou cestovní kanceláří V-Tour. Tato cestovní kancelář je zaměřena na podobné aktivity jako CK Monticola a má pobočku v Brně. Příprava, pořádání a propagace akcí je společná, vlastní organizaci jednotlivých zájezdů již bude zajišťovat každá CK individuálně.

Zájezdy jsou zaměřeny na horskou a vysokohorskou turistiku, lyžování a snowboarding, výstupy na vrcholy, cykloturistiku, in-line zájezdy i poznávání a v neposlední řadě na stále oblíbenější lezení  po zajištěných cestách („via ferratách“). S našimi CK máte možnost se vypravit i na exotické zájezdy do hor mimo Evropu.
Nově je v naší nabídce zařazena možnost akcí na míru. Budeme se snažit pro Vás připravit zájezd nebo pobyt ve Vámi požadované destinaci a vyhovujícím termínu.
 
Všechny inzerované zájezdy a pobyty jsou garantovány našimi zkušenými průvodci, z nichž řadu již znáte osobně z minulých zájezdů. Skupiny v horách vedou zkušení horští průvodci a instruktoři, jejichž počet se odvíjí od náročnosti zájezdu. Pro lezecké túry jsme schopni v případě individuálních požadavků zajistit horského vůdce s evropskou akreditací UIAGM.

Naše zájezdy jsou zaměřeny na poznávání a aktivní odpočinek v přírodě. Outdoorové aktivity jsou často  spojeny s překonáváním  překážek jako je nepřízeň počasí, nocování ve stanech apod. a to může být spojeno i s jistou dávkou  nepohodlí. Věříme, že jste na to připraveni a naopak to berete jako výzvu a test odolnosti. Náročnější akce, především do zámoří, vyžadují i odolnost psychickou a ochotu přizpůsobit se místním zvyklostem. Náročnost zájezdů je nicméně natolik různorodá, že si může vybrat opravdu každý, kdo disponuje alespoň základní fyzickou zdatností.
V případě, že nemáte příslušné vybavení, půjčovna horolezeckých potřeb CK V-Tour Vám pro túry a stanování v horách speciální vybavení ráda poskytne.

Na všech našich  zájezdech se snažíme maximálně zajistit Vaši bezpečnost. Před pořádáním náročnějších zájezdů, především do vysokých hor, budete informováni předem o všech známých okolnostech a možných problémech. Samozřejmě je ale třeba si uvědomit, že zejména výstupy v horách absolvujete na vlastní nebezpečí. Pojištění účastníků zájezdů je zajištěno standardním způsobem. O způsobu pojištění Vás informujeme ve všeobecných podmínkách zájezdů.

Přáli bychom si, aby Vás nabídka našich zájezdů zaujala, a budeme doufat, že si i Vy vyberete z pestré nabídky akcí a dalších sportovních aktivit.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Dr. Ing. Jiří Vrubel
CK Monticola